Donji Višnjik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donji Višnjik

Selo moje malo - Donji Višnjik
 
PortalPočetna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
MZ Donji Višnjik - općina Derventa - Bosna i Hercegovina - RS - Dobro Došli !!

 

 Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu

Go down 
Autor/icaPoruka
D.Visnjik-Tim
Admin



Broj postova : 435
Join date : 03.11.2011

Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Empty
PostajNaslov: Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu   Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Icon_minitimeuto lis 09, 2012 7:38 pm

Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Aerava12
Učesnici na Maratonu Mira

U nedelju 07.10.2012 godine povodom proslave Sv. Franje u Žeravcu po sedmi put je trčan Maraton mira od Sl. Broda(Klasije) do crkve Sv. Franje Asiškog u Žeravcu. Sudjelovali su: Ante Miloš, Bernard Marijić, Anto Ravlić, Josip Oroz, Snježana Mujkanović, Andrija Krijan, Branimir Trlek, Milan Kkolić, Antonijo Martić, Kristijan Zorić, Magdalena Zirdum, Darko Sarić, Marijan Šabić, Tomislav Matković, Antun Novaković, Josip Tomakić, Ružomir Sebastijanović, Zvonko Bekić, Drago Milić, Ivan Salantić(Novinar SN i VL), Nikola Sacareau(Francuz) i Anita Oroz(biciklom). Po idealnom vremenu uz nekoliko stanki u kojima su se mogli osvježiti svi maratonci su ovu dionicu istrčali bez većih problema kroz porušena sela Kričanovo, Kolibe, Unku, Grk i Žeravac, a na trg SV. Franje Asiškog su stigli pred sam početak mise pozdravljeni pjesmom tamburaša iz Lipovljana i brojnim župljanima na čelu sa svećenicima koji su nazočili ovoj proslavi. Čast mi je bila popratiti ove entuzijaste od koj
i su neki sudjelovali po prvi puta dok su Bernard Marijić, Anto Ravlić i Snježana Mujkanović , moglo bi se reći, stalni sudionici ovog maratona. Brojne slike moguće je vidjeti na mojemu profilu, a ja ovim putem svima sudionicima želim zahvaliti za njihov angažman koji je hvale vrijedan. Isto tako treba pohvaliti Zavičajni klub Žeravac iz Sl. Broda čiji su članovi, a većina ih nije s područja naše Župe učinili sve da se ponad tisuću gostiju jučer u Žeravcu ne ostanu gladni i žedni i da se osjećaju kao kod svoje kuće, naravno, u suradnji sa svećenicima naše Župe. Kada se tome još doda da je i vrijeme pokazalo svoju ljepšu stranu, a da su neumorni Renato(šargija) i Ivica(violina) natjerali u veliko kolo i one koji baš i neznaju igrati onda je sve rečeno. Dakle, jučer je bilo lijepo biti u Žeravcu

tekst: Juma Žeravac
Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Marato10
Maratonci kod Žeravačke škole
Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Aerava14
Kolo uz šargiju i violinu
Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Aerava15
Kolo na mjestu izgradnje nove crkve
Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu Aerava16
Pod šatorom za vrijeme molitve pred ručak
[Vrh] Go down
https://donjivisnjik.forumhr.com
 
Maraton Mira povodom proslave Sv.Franje u Žeravcu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ivanu Brici plaketa povodom 20 godina Dejtona
» Proslava Sv.Franje i patron župe Žeravac
» Proslava Sv.Franje i patron župe Žeravac
» Prebrojavanje divljači u Žeravcu
» Malonogometni turnir u Žeravcu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Donji Višnjik :: D. Višnjik :: Vijesti-
Forum(o)Bir: